zlatan-ibrahimovic-fc-bacelonaŠPANIJA, SUPERKUP
Sevilja s dva gola prednosti putuje  u Barselonu
Fudbaleri Sevilje na svome su Sančez Pizjuanu pobedili Barselonu s 3-1 u prvoj utakmici španskog Superkupa. Revanš je za sedam dana na Kamp Nouu.
Trener Barselone Pepe Gvardiola u Andaluziju je doveo svoju slobodno možemo da kažemo drugu postavu, bez ijednog člana španske reprezentacije okićenog naslovom svetskog prvaka.
Ipak, i takvi su Katalonci prvi došli do vođstva zahvaljujući pogotku švedskog napadača Zlatana Ibrahimovića u 20. minuti. Pobednik Kupa kralja Sevilja se u potpunosti vratila u drugom poluvremenu golovima svojih udarnih napadačkih igli.
Na 1-1 je u 62. Minutu je izjednačio Brazilac Luis Fabijano, da bi potpuni preokret kreirao Frederik Kanoute golovima u 73. i 83. minuti.
Ekipa Antonija Alvareza tako u katalonsku prestolnicu odlazi s prilično velikom prednošću, ali u revanš meču za aktualnog prvaka trebali bi da zaigraju i španski reprezentativci, što bi moglo značajno da promeni odnos snaga.