francuska_liga_logoFRANCUSKA LIGA
Katastrofalan start favorita: Lion poražen, Bordo još bez boda
Najugledniji francuski fudbalski  klubovi katastrofalno su startovali u novoj sezoni Le Championnata. Trio Marsej, Bordo, Lion nakon prva dva kola i dalje je bez pobede.
Štaviše, jedini je bod od spomenutih klubova dosad osvojio Lion, i to u prvom kolu.
Nedeljna dva meča 2. kola donela su velika iznenađenja, domaći 2:1 poraz Bordoa od Tuluza i gostujući 3:2 poraz Liona od Kaena.
Bordo su na stadionu Chaban-Delmas presudili Daniel Braten i Etijene Dido, dok gol Jaroslava Plašila nije bio dovoljan ni za bod.
Kaen je u prvom kolu skinuo skalp aktuelnom šampionu Marseju pobedom 2-1 na Velodromeu, a sada je na domaćem terenu nokautirao drugo plasiranu ekipu sezone 2009 /10 Liona golom Ismaila N’Diajea u 77. minuti.
Olakšalo je Kaenu put do pobede isključenje Antonija Revelierea u 45. minuti, a “lavove” nisu spasila ni dva gola francuskog reprezentativca Bafetimbija Gomisa.
Tuluz i Kaen s maksimalnim brojem bodova nakon dva kola drže vrh tabele.