ecuador-mexicoEkvador pobedio Meksiko posle 14 godina

Fudbalska reprezentacija Ekvadora savladala je Meksiko u Guadalahari s 2:1 u prijateljskom susretu i tako došla do prve pobede u međusobnim susretima u poslednjih 14 godina.

Poveo je Ekvador već u 40. sekundi utakmice golom Kristijana Beniteza, izjednačio je autogolom Luis Čeka u 40. minutu, dok je konačan rezultat postavio Haime Ajovi u 58. minuti.

Povezana vest:  EURO 2012, Ševčenko doživeo sudar posle utakmice sa Švedskom

Za Meksiko je to druga prijateljska utakmica nakon SP-a u Južnoj Africi (poraz od Argentine u osmini finala) kako nije uspeo da ostvari pobedu, budući je prošlog meseca remizirao sa Španijom (1:1), i prva u kojoj je na klupi kao privremeni selektor sedeo Efrain Flores. Podsećamo, u utakmici sa Španijom Meksiko je privremeno vodio Enrike Meza.

Povezana vest:  Drogba pod znakom pitanja za Svetsko prvenstvo

S druge strane, na klupi Ekvadora je uspešno debitovao Reinaldo Rueda. Vodio je Rueda Honduras na SP-u u JAR-u, nakon čega je preuzeo vođenje ekvadorske reprezentacije.