luisao_benficaLuisao strelac 5000. pogotka u Ligi šampiona
Brazilac Luisao, napadač Benfike, upisao se u utorak u istoriju fudbalske Lige šampiona, postigavši jubilarni 5000. pogodak u tom takmičenju.
Luisao (29) je bio strelac pogotka kojim je Benfika povela s 1-0 u dvoboju 1. kola grupe B protiv Hapoela iz Tel Aviva. Pobedu lisabonskog kluba s 2-0 u nastavku je potvrdio Oskar Kardozo.
Precizni statističari Evropske fudbalske federacije (UEFA) u sredu su potvrdili da je upravo Luisaov gol bio jubilarni 5000. u istoriji najjačeg klupskog takmičenja Starog kontinenta.
Spomenimo i da je prvi pogodak u Ligi šampiona delo Nigerijca Daniela Amokačija koji je 25. novembra 1992., tada u dresu Club Briž, dao gol moskovskom CSKA.
Zanimljivo, strelac jubilarnog 4000. pogotka bio je Piter Kauč koji je 11. aprila 2007. postigao gol za Liverpul u utakmici protiv PSV-a. Malo je nedostajalo da Krač jučer postane autor i 5000. pogotka budući da je zabio u 18. minutu susreta svog Totenhema u remiju kod Verdera (2-2).
Strelci jubilarnih golova u Ligi šampiona
1.: Daniel Amokachi (Club Brugge) u meču Club Brugge – CSKA (25. novembra 1992.)
1000.: Dimitrij Hohlov (PSV) u meču PSV – Benfica (9. decembra1998.)
2000.: Fernando Couto (Lazio) u meču Lazio – Nantes (19. septembra 2001.)
3000.: David Trezeguet (Juventus) u meču Juventus – Olympiacos (10. decembra 2003.)
4000.: Peter Crouch (Liverpool) u meču Liverpool – PSV (11. aprila 2007.)
5000.: Luisao (Benfica) u meču Benfica – Hapoel Tel Aviv (14. septembra 2010.)
Povezana vest:  Katanija otpustila trenera De Kanija i vratila Marana