zlatan_ibrahimovic_milan_stadon_rukeLIGA ŠAMPIONA, GRUPA G

Real i Milan opravdali uloge favorita

Fudbaleri Reala i Milana ostvarili su pobede na večerašnjim utakmicama prvog kola Grupe G Lige šampiona, u kojoj se takmiče klubovi koji su zajedno osvojili 20 titula prvaka Evrope. Devetostruki prvak Real bio je bolji od četvorostrukog šampiona Ajaksa i u Madridu pobedio sa 2:0.

Sedmostruki šampion Milan je, takođe pred domaćom publikom, istim rezultatom savladao francuski Okser, koji u jakoj konkurenciji u Grupi G slovi za autsajdera.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Brazil ipak uspeo da slomi otpor Severne Koreje

Pobedu Milanu doneo je Zlatan Ibrahimović, koji je među roso-nere stigao u letnjem prelaznom roku iz Barselone. Ibrahimović je prvi gol postigao u 66. minutu kada je završio dobru akciju Ronaldinja i Kevin-Prinsa Boatenga.

Milan je vođstvo duplirao već u 69. minutu kada je Ronaldinjo ponovo proigrao Šveđanina. Real, najtrofejniji klub Evrope, do prednosti u meču sa Ajaksom stigao je posle autogola Vurnona Anite, koji je u 31. minutu nespretno reagovao na centaršut Ćabija Alonsa iz kornera.