bebatov_slavlje_mancester_liverpulMančester junajted slavio u derbiju protiv Liverpula

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas na svom terenu Liverpul sa 3:2 u derbi utakmici petog kola prvenstva Engleske, koju je het-trikom obeležio bugarski internacionalac Dimitar Berbatov.

Junajted je do vođstva došao u 42. minutu, kada je Berbatov glavom savladao Pepea Reinu. Isti igrač je u 59. minutu, posle asistencije Nanija, „makazicama“ povisio na 2:0.

Povezana vest:  Zvezda bolja od Radničkog

Uprkos velikom zaostatku, Liverpul se nije predavao, a u 64. minutu

Džoni Evans je u svom kaznenom prostoru oborio Fernanda Toresa, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Stiven Džerard.

Samo šest minuta kasnije Džerard je još jednom matirao Van der Sara, ovaj put iz odlično izvedenog slobodnog udarca.

Izabranici Roja Hodžsona nisu, međutim, mogli više od toga, dok je Mančester do pobede došao novim golom Berbatova, koji je dobro reagovao na centaršut DŽona O’Šeja i ponovo glavom zatresao mrežu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Vidić odigrao je celu utakmicu za Mančester, dok je Milan Jovanović u 80. minutu ušao u igru kod Liverpula umesto Raula Meireleša.