pastore_palermoITALIJANSKA LIGA

Sjajni Pastore srušio Juve u Torinu

Fudbaleri Palerma su do prve pobede u sezoni Serie A došli na pravom mestu. U poslednjoj utakmici 4. kola pobedili su Juventus u Torinu 3-1.

Sjajni 21-godišnji argentinski vezni igrač Havijer Pastore, koga je Diego Maradona na Svetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici držao na klupi, je inicirao pobedu i slavlje Palerma.

Prvi je pogodak psotigao već u 2. minuti, a on je doprineo da se Juventus kroz celi meč osjća pomalo obezglavljeno i izgubljeno. Uprkos vođstvu Palermo je nakon toga nastavio doslovno da nasrće i baš je Argentinac imao dve prilike za povećanje razlike.