kadu_fk_czJELEN SUPERLIGA

Crvena zvezda pobedila Metalac i ostala sama na vrhu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 2:0 u poslednjoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije i ostali sami na vrhu tabele sa tri boda više od drugoplasiranog Partizana. Izabranici Aleksandra Kristića od prvog sudijskog zvižduka su zaigrali ofanzivno i preuzeli kontrolu na terenu.

Povezana vest:  Bez golova u duelu Noriča i Čelsija

Već u 13. minutu crveno-beli su poveli, posle akcije u kojoj je brazilski internacionalac Kadu proigrao Andriju Kaluđerovića koji savladao golmana Dejana Bogunovića. U 16. minutu čuvar mreže Metalca je bio uspešniji od Dejana Milovanovića, a u nastavku akcije odbijenu loptu Kaluđerović je poslao pored gola. Golman Bogunović je odlično intervenisao i u 29. minutu, kada je šutirao Mohamed Isah.

Povezana vest:  FSS: Izdato šest evro licenci i sedam za Super ligu

Fudbaleri Zvezde diktirali su ritam i u drugom poluvremenu, a u 57. minutu udvostručili su vođstvo. Posle akcije Duška Tošića i Ognjena Koromana, lopta je došla do Marka Vešovića koji je asistirao Kaduu, a Brazilac je savladao Bogunovića.

Crvena zvezda sada ima 19 bodova, tri više od Partizana koji je danas izgubio od Vojvodine sa 2:0.

Povezana vest:  Rodžers: Niko nije iznad Liverpula, pa ni Suarez