david_beckham_11Bekamov pogodak prvi put u sezoni

Engleski fudbaler Dejvid Bekam postigao je prvi gol za Los Anđeles Galaksi u novoj sezoni i pomogao timu da pobedi ekipu Čivas Ju-Es-Ej (USA) sa 2:1 u američkoj Mejdžor (MLS) ligi. Bekam je mrežu Čivasa pogodio iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara u 39. minutu. Tako je prekinuo golgeterski post koji je trajao od 9. septembra prošle godine, kada je postigao pogodak u meču sa Torontom.

Povreda Ahilove tetive potom ga je šest meseci odvojila od terena, pa je Bekam protiv Čivasa igrao tek četvrtu utakmicu u sezoni, a drugu u startnoj postavi. Igrao je do 64. minuta.

Prvi gol za Galaksi postigao je u 24. minutu Edson Badl, koji je sa 15 pogodaka najbolji strelac MLS lige. Galaksi se trećom pobedom u prethodnih četiri susreta vratio na prvo mesto na tabeli Zapadne konferencije sa dva boda više od Reala iz Solt Lejka.