Pato-in-action-2010Robinjov prvenac, Pato bio precizan dva puta

U italijanskoj Seriji A 7. kolo su utakmicom na San Siru otvorili fudbaleri Milana i Kijeva. Domaćin je s 3-1 pobedio gosta iz Verone.

Gledaoci na San Siru su se mogli fino zabaviti gledajući driblinge i maštovite akcije pri čemu su prednjačili Brazilci Pato, Ronaldinjo i Robinjo, ali su minijaturama skloni bili i Ibrahimović i Pirlo.

Povezana vest:  Počeo sastanak UO FK Crvena zvezda, prisustvuju Džajić i Čović

Kako god, Milan je pobedio, iako ih je donekle sputao pogodak Slovenca Boštjana Cesara u 70. minuti, kojim je Kijevo smanjio na 2-1. Nakon toga je Kijevo mogao čak i da izednači, ali sve je ipak zaključeno u ritmu Milana.

Ronaldinjo je asistirao Robinju, a ovaj je, prošavši golmana, šutirao iskosa u nebranjenu mrežu za konačnih 3-1. Desilo se to u 90. minutu, a to je ujedno bio prvi pogodak Robinja u Milanovom dresu. U igru je ušao u 69. minuti umesto sunarodnika Pata.