FUDBALSKA-LOPTABajer Leverkuzen od 0-2 do 3-2 u Volfsburgu

Krug subotnjih utakmica 8. kola Bundeslige su zatvorili Volfsburg i Bajer. Gosti iz Leverkuzena su se na kraju radovali, s obzirom na 3-2 pobedu.

Dvadeset minuta pre kraja su verovatno retki pomišljali da će gosti uzeti i jedan, a kamoli tri boda. Golovima Dijega u 9. i Grafitea u 68. (njegov peti pogodak ove sezone) Volfsburg je vodio 2-0 i, činilo se, kontrolisao situaciju.

Povezana vest:  Badštuber želi mesto u reprezentaciji za EP u Francuskoj

Ali, sjajni Simon Rolfes je s dva pogotka glavom presudio domaćinu. U igru je Rolfes ušao u 70. minuti, a samo stotinjak sekundi kasnije je smanjio na 2-1. Potom je Vidal u 75. minuti realizovao jedanaesterac za 2-2, a na scenu je Rolfes opet stupio u 83. minuti i doneo gostima tri boda s kojima su skočili na treće mesto na tabeli. Bili su ovo prvi pogoci Rolfesa u sezoni.