Mevlut Erding_psgSlavlje Bordoa, Marseje, PSŽ -ea i Monpeljea, prvi bod Arla

U subotu je odigrano šest utakmica devetog kola francuske Lige 1 i na njima je postignuto samo šest golova.

Fudbaleri Bordoa pobedili su na gostovanju Okser minimalnim rezultatom 1:0, a gol koji im je doneo tri boda postigao je Modest već u 19. minutu. Ovom pobedom Bordo se uključio u borbu za vrh tabele.

Povezana vest:  Rusija dobila pohvale za organizaciju Kupa konfederacija

Istim rezultatom slavio je aktuelni šampion Marsej, koji je pogotkom Remija u 27. minutu pobedio na domaćem terenu ekipu Nansija. Marsej se ovom pobedom probio na treće mesto sa samo tri boda manje od lidera Rena, ali i utakmicom više.

Monpelje je sa 2:0 pobedio Sošo na svom terenu, a PSŽ je slavio u Tuluzu sa 2:0, dok na utakmicama Brest – Arle i Kaen – Monako nije bilo golova, Prvo mesto na tabeli drži Ren sa 18 bodova, Sent Etjen je drugi sa 17, a Lil treći sa 14 bodova. Vodeći timovi svoje mečeve igraju sutra,