FC_HoffenheimNEMAČKA LIGA

Preokret Hofenhajma protiv Borusije Menhengladbah

Fudbaleri Hofenhajma savladali su danas na svom terenu Borusiju Menhengladbah sa 3:2 u poslednjoj utakmici osmog kola prvenstva Nemačke i došli do četvrte pozicije na tabeli. Ekipa iz Menhegladbaha bolje je počela utakmicu i u 12. minutu gosti su poveli golom Raula Bobadilje.

Vođstvo Borusije trajalo je do početka drugog poluvremena, a u 46. minutu izjednačio je Demba Ba. U 63. minutu crveni karton zaradio je igrač gostiju Huan Arango. Do potpunog rezultatskog preokreta došlo je u 67. minutu kada je auto-gol dao štoper Borusije Bamba Anderson.

Strelac trećeg pogotka za Hofenhajm bio je Sead Salihović iz penala u 81. minutu, nakon čega je isključen još jedan fudbaler domaćih Sebastijan Šahten. Poraz Borusije ublažio je Mohamed Idrisu u poslednjim trenucima utakmice.