Lionel-Messi_2Mesi doneo Barseloni bodove u Saragosi

Fudbaleri Barselone savladali su večeras u gostima poslednjeplasiranu ekipu prvenstva Španije, Saragosu, sa 2:0, u prvoj utakmici osmog kola, a dvostruki strelac bio je Lionel Mesi.

Aktuelni prvak Španije dugo je lomio otpor „fenjeraša“, a to mu je konačno pošlo za rukom u 42. minutu kada je Mesi iskoristio asistenciju Davida Vilje.

Povezana vest:  Mano Menezes novi selektor Brazila

Saragosa je od 47. minuta imala desetoricu fudbalera na terenu, pošto je crveni karton zbog oštrog prekršaja na Daniju Alvešu zaradio Leonardo Poncio.

Brojčanu prednost Barselona je iskoristila u 66. minutu, kada je Mesi bio najsnalažljiviji ispred protivničkog gola.

Sjajnom argentinskom napadaču konto pogodaka u subotu povećan je na pet kada su prvenstvene utakmice u pitanju. Odigrao ih je šest. Proširi li se taj spisak na susrete u Ligi šampiona i na utakmice Superkupa dolazi se do fantastičnog postignuća od dvanaest golova u jedanaest odigranih utakmica.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Španija poslednji polufinalista

Reprezentativac Srbije Ivan Obradović odigrao je celu utakmicu za Saragosu, koja još nije zabeležila pobedu u prvenstvu.