Jonathan_ReisPSV deklasirao Fejnord sa 10:0

Fudbaleri PSV Ajndhovena pobedili su danas Fejnord sa 10:0, u utakmici 10. kola holandskog prvenstva i naneli klubu iz Roterdama najteži poraz od osnivanja, 1908. godine. PSV je sedmom pobedom u šampionatu zadržao prvo mesto na tabeli sa 24 boda i ima dva više od Tventea i tri od Ajaksa.

Povezana vest:  Rumenige: Nije baš morao Arsenal

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 2:0, a Fejnord je od 34. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Kelvin Lerdam dobio drugi žuti karton.

Brazilac Džonatan Rajs postigao je tri gola, dok su po dva pogotka postigli Džermejn Lens i Balaž Džudžak. Po jedan gol postigli su Orlando Engelar, Ola Tivonen i Ibrahim Afelaj.