sloboda_sevojno_point_grupnaPobede Slobode Sevojno i Javora, bod za OFK-a

Fudbaleri Slobode Sevojno i Javora iz Ivanjice ostvarili su danas pobede u prvim utakmicama 10. Kola Super lige Srbije.

Sloboda je u Lučanima pobedila BSK iz Borče sa 2:1, dok je Javor na gostovanju kod Metalca u Kragujevcu slavio sa 3:1.

OFK Beograd i Smederevo su igrali 2:2, dok na utakmicama Borca i Spartaka, kao i Inđije i Čukaričkog nije bilo golova.

Sloboda za tri boda osvojena u 10. kolu može da zahvali igraču BSK-a Aleksandru Radunoviću, koji je isključen u 45. minutu, pa je domaći tim od tog trenutka imao igrača više na terenu.

Povezana vest:  Potpredsednik FIFA traži objavljivanje istrage o korupciji

Rezultat je tada bio 1:1, pošto je Ivan Vukadinović u 33. Minutu doveo goste u vođstvo od 1:0, ali je u 38. Predrag Lazić izjednačio na 1:1. Pobednički gol za Slobodu Sevojno postigao je Edin Ademović u 57. minutu utakmice.

Javor je u Kragujevcu postigao četiri gola, ali je prvi Željko Đokić sproveo u sopstvenu mrežu, pa je Metalac poveo sa 1:0.