juventus_logoPobeda Juventusa u velikom derbiju

Fudbaleri torinskog Juventusa pobedili su večeras u Milanu istoimenu domaću ekipu sa 2:1, u derbi utakmici devetog kola prvenstva Italije.

To je prvi trijumf Juventusa u gostima Milanu u poslednjih pet godina.

„Stara dama“ povela je u 24. minutu, kada je Paolo de Čelje odlično centrirao sa leve strane, a loptu je glavom u mrežu poslao Fabio Kvaljarela.

Povezana vest:  Lekar: Muamba je suštinski bio mrtav 78 minuta

Milan je nakon primljenog gola „pojačao“ tempo, ali domaći napadači nikako nisu uspevali da savladaju golmana Marka Storarija.

Juventus se, na drugoj strani, oslonio na kontranapade, a jedan takav u 66. minutu iskoristio je Alesandro del Pjero i postigao svoj 179. prvenstveni gol, čime je postao rekorder torinskog kluba.

Sve što je Milan do kraja utakmice uspeo da uradi bio je „utešni“ pogodak Zlatana Ibrahimovića u 82. minutu.

Povezana vest:  Vučelić: Terzić je "Pigmej", prvo neka položi račune

U prvoj današnjoj utakmici fudbaleri Rome su na svom stadionu savladali Leće sa 2:0.