UEFA_Liga_Sampiona copyLIGA ŠAMPIONA

Grupa B: Benfika zaustavila Olimpik, Šalkeu bod u Tel Avivu

Fudbaleri Benfike pobedili su večeras u Lisabonu ekipu Olimpika iz Liona sa 4:3 i sprečili francuski tim da već posle četiri kola obezbedi jedno od prva dva mesta u Grupi B Lige šampiona.

Drugi meč Grupe B između Hapoela i Šalkea u Tel Avivu završen je bez golova.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u Lisabonu, gde je Benfika pobedu obezbedila postigavši prva četiri gola na meču.

Povezana vest:  PRVA LIGA SRBIJE, Bežanija protiv Zemuna, Teleoptik i Kolubara

Tri asistencije u statistiku je upisao Karlos Martins, koji je u 20. minutu centrirao Alanu Kardeku za vođstvo od 1:0.

Martins je u 32. minutu novim pasom omogućio Fabiju Koentrau da postigne prvi od svoja dva gola na meču. U 42. minutu uposlio je i Havija Garsiju za vođstvo od 3:0.

Koentrao je u 67. minutu posle brze kontre lobovao golmana Olimpika za prednost Benfike od 4:0, ali je tim iz Liona na kraju uspeo da se časno oprosti od Lisabona.