eduardo_da_silvaLIGA ŠAMPIONA

Grupa H: Šahtjor se revanširao Arsenal

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras od Brage sa 0:1 u četvrtom kolu Grupe H Lige šampiona, dok je Šahtjor u Donjecku pobedio Arsenal sa 2:1 i londonskom timu naneo prvi poraz ove sezone u najkvalitetnijem klupskom takmičenju Evrope.

Braga je do pobede u Beogradu stigla zahvaljujući golu Mojseša u 35. minutu utakmice i tako osigurala barem treće mesto na tabeli, koje donosi i učešće u Ligi Evropa na proleće.

Povezana vest:  Bajer Leverkuzen odneo bodove iz Dortmunda

Mogao bi portugalski tim i do drugog mesta, ali jako teško s obzirom na ubedljive poraza od Arsenala i Šahtjora u prva dva kola.

Težak poraz u prošlom kolu pretrpeo je i Šahtjor, jer je u Londonu izgubio od Arsenala sa 1:5, ali se večeras donekle revanširao pobedom od 2:1.

Arsenal je prvi postigao gol, pošto je Tio Volkot u 10. Minute savladao Andrija Pjatova.

Povezana vest:  U nedelju poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva

Šahtjor je, ipak, izjednačio u 28. minutu i to zahvaljujući autogolu 19-godišnjeg Krejga Istmonda, koji je debitovao u Ligi šampiona.

Tri boda Šahtjoru doneo je pogodak nekadašnjeg napadača Arsenala Eduarda, koji je u 45. minutu iskoristio dodavanja saigrača iz hrvatske reprezentacije Darija Srne.

Arsenal i Šahtjor sada imaju po devet bodova, a Braga šest.