Borussia_DortmundUverljivom pobedom Borusija Dortmund povećala vođstvo

Na dominantan je način dortmundska Borusija zadržala niz nepobedivosti u gostima i vrh tabele nemačkog fudbalskog prvenstva nakon 11. kola. Slavili su sa 4-0 protiv Hanovera.

Treba naglasiti da je tako uverljiv rezultat ostvaren u smiraju utakmice budući da je od 11. minute, kada je precizan bio Kagava, do 72. na semaforu pisalo 1-0 za lidera Bundeslige. Tada je uvodno vođstvo svojim šestim prvenstvenim pogotkom povisio Barioš, a sve je za gostujuću ekipu bilo lakše nakon što je u 77. isključen Hađi. Osim kazne Tunižaninu usledila je i kazna za Hanoverovu ekipu budući da je njegov nasrtaj na Blaščzkovskija ocenjen i najstrožom kaznom. Propustio je da je realizuje Sahin.

Precizni su zato u nastavku igre bili još Levandovski i Blaščkovski za konačnih 4-0 i šestu uzastopnu gostujuću pobedu dortmundske ekipe. Iskorištena je ona za dodatni beg na vrhu tabele na kojem sada uživaju četiri boda prednosti pred drugoplasiranim Majncom.

Hanoveru je ovo bio peti prvenstveni poraz.