Mario Balotelli Manchester City' West Bromwich AlbionNjukasl bolji od Arsenala, pobede Sitija i Liverpula

Fudbaleri Njukasla pobedili su danas Arsenal sa 1:0, u utakmici 11. kola Premijer lige, dok je Mančester siti na gostovanju pobedio Vest Bromvič Albion sa 2:0.
Njukasl je na stadionu Emirejts pobedio Arsenal sa 1:0, a jedni gol na utakmici postigao je Endi Kerol u 45. minutu, posle slobodnog udarca Džoija Bartona. To je njegov šesti gol na poslednjih 11 utakmica.
To je prva pobeda Njukasla nad Arsenalom u poslednjih pet godina I treći uzastopni trijumf crno-belih u Premijer ligi.
Arsenal je utakmicu završio sa 10 igrača pošto je u sudijskoj nadoknadi vremena isključen Loren Koščelni, jer je na ivici šesnaesterca oborio Nila Rejndžera.
U tim Arsenala vratio se Robin van Persi, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. To je njegova prva utakmica od kako je 28. Avgusta povredio levi članak.
Njukasl se posle pete prvenstvene pobede popeo na peto mesto sa 17 bodova, a Arsenal je treći sa tri boda više.
Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Vest Bromvič Albion sa 2:0 I prekinuli niz od tri poraza u svim takmičenjima. Oba gola postigao je Mario Baloteli, u 20. i 26. minutu. Prvi posle kombinacije sa Karlosom Tevezom, a drugi nakon dodavanja Davida Silve.
Baloteli nije završio utakmicu, pošto je u 63. minutu dobio crveni karton zbog sukoba sa Jusufom Mulumbuom.
Siti je zadržao četvrto mesto sa 20 bodova, koliko ima i Arsenal, dok je Vest Bromvič na devetom mestu sa 15 bodova.
Fudbaleri Liverpula pobedili su lidera šampionata Čelsi sa 2:0 I popeli se na deveto mesto premijerligaške tabele.
Oba gola za Liverpul na Enfildu postigao je Fernando Tores u 11. i 45. minutu. To je četvrta uzastopna pobeda ekipe Roja Hodžsona u svim takmičenjima.
Liverpul se tako sa 18. popeo na deveto mesto na tabeli sa 15 bodova. Čelsi je i pored drugog poraza u prvenstvu ostao na prvom mestu, ali sada ima dva boda više od Mančester junajteda i pet više od Arsenala.
U timu Liverpula nije bilo reprezentativca Srbije Milana Jovanovića, dok je sa druge strane Branislav Jovanović igrao do 70. minuta, kada ga je zamenio Žoze Bosingva.