FUDBALSKA-LOPTAGrčka pobedila u Beču, Nemačka i Italija remizirale

Fudbaleri Grčke su uspešno obavili ovu reprezentativnu sedmicu, dok su Nemci remizirali sa Šveđanima.

Gostovali su u Beču i slavili  su protiv Austrije s 2-1. Napadač Seltika Georgios Samaras je pogotkom u 48. minuti doneo vođstvo Grcima koje je u 67. anulirao Fuhs. Ali, devet minuta pre kraja su gledaoci na Ernst Happel stadionu svedočili novom slavlju Grka, a podstaknuo ih je na to stjelac, još jedan Georgios i to – Fotakis.

Dve ugledne reprezentacije, Nemačka i Italija, su remizirale u svojim mečevima. Nemačka je u izmešanom sastavu gostovala u Geteborgu i odigrala 0-0 protiv Švedske. Nemačka je bila dosta bolja tokom utakmice, te stvarala veći broj prilika, ali Isaksona nisu uspeli da savladaju. Najviše se ispromašivao napadač Bajerna Mario Gomez.

Povezana vest:  Rubin otpustio trenera zbog serije loših rezultata

Italija je, pak, na neutralnom terenu u Klagenfurtu odigrala 1-1 s Rumunijom. Igrač Štutgarta Marica je u 34. minuti postigao gol za vođstvo Rumuna, a ostatak utakmice su Italijani nasrtali prema izjednačenju, kasnije i pobedi. Do jednog pogotka su došli srećno, Quagliarella je nakon kornera, uz pomoć jednog igrača Rumunije, postavio konačnih 1-1.

Holanđanin Gus Hidink je došao u rodnu Holandiju kao selektor Turske, te ju napustio uz poraz 1-0. U sjajnoj šuterskoj formi je Klas-Jan Huntelar, koji je i postigao jedini pogodak na utakmici.

Povezana vest:  UEFA FUTSAL EURO 2016, Kovačević: Igrači ostavili srce na terenu

Podvucimo i dva pogotka Aleksandera Freija, koji je najavio skorašnje povlačenje iz švajcarske reprezentacije. Ta dva gola su bila njegovoj ekipi dovoljna za domaćih 2-2 protiv Ukrajine.

Prijateljske utakmice:

Austrija – Grčka 1-2 (Fuchs 67 / Samaras 48, Fotakis 81)

Švedska – Nemačka 0-0

Rumunija – Italija 1-1 (Quagliarella 82 / Marica 34)

Holandija – Turska 1-0 (Huntelaar 52)

Poljska – Obala Slonovače 3-1 (Lewandowski 19, 80, Obraniak 65 / Gervinho 45)

Danska – Češka 0-0

Luksemburg – Alžir 0-0

Švajcarska – Ukrajina 2-2 (Frei 40, 63 / Alijev 48, Konopljanka 75)

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA SP 2018, Srbija pobedila Irsku i napravila veliki korak ka Mundijalu

Izrael – Island 3-2 (Damari 6, 14, Refaelov 27 / Finnbogason 79, Sigthorsson 85)

Kina – Letonija 1-0 (Xu 90)

Crna Gora – Azerbejdžan 2-0 (Pejović 62, Beqiraj 74)

Argentina – Brazil 1-0 (Messi 90+2)

Bugarska – Srbija 0-1 (Žigić 80)

Estonija – Lihtenštajn 1-1 (Vasiljev 57-11m / Frick 35)

Mađarska – Litvanija 2-0 (Priskin 61, Dzsudzsak 80)

Slovačka – Bosna i Hercegovina 2-3 (Šebo 3, Dubravka 63 / Medunjanin 28, Pjanić 50, Džeko 60)

Rusija – Belgija 0-2 (Lukaku 2, 73)

Albanija – Makedonija 0-0