Fudbaleri Galatasaraja pobedili su večeras u Istanbulu Lokomotivu iz Moskve sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe D u Ligi šampiona.

Golove za Galatasaraj postigli su Geri Rodriges u devetom minutu, Eren Derdijok u 67. i Selčuk Inan u četvrtom minutu nadoknade vremena iz penala.

U drugoj utakmici u toj grupi Šalke i Porto odigrali su u Genzelkirhenu nerešeno 1:1.

Domaći su poveli u 64. minutu golom Brela Embrola, a izjednačio je Otavio iz jedanaesterca u 75. minutu. Porto je u 14. minutu mogao da povede, ali je Teles promašio penal.

Povezana vest:  Savet najavio nove mere protiv huligana na stadionima

Golman Porta Iker Kasiljes postao je večeras prvi igrač koji je igrao 20 sezona u Ligi šampiona.

U drugom kolu, 3. oktobra, Galatasaraj će igrati na gostovanju protiv Porta, a Lokomotiva će u Moskvi dočekati Šalke.