Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras od Liverpula u Engleskoj sa 4:0, u trećem kolu Grupe C Lige šampiona.

Zvezda je poslednja na tabeli Grupe C sa jednim bodom, dok je Liverpul prvi sa šest osvojenih bodova.

Strelci na večerašnjem meču bili su Roberto Firmino u 20, Mohamed Salah u 45. i iz penala u 51. i Sadio Mane u 80. minutu.

Povezana vest:  Selektor Slovačke uveren da će Škrtel biti spreman za SP

Liverpul je potvrdio da je mnogo bolja ekipa od Zvezde, koja nije imala šanse pred punim stadionom Enfild.

Zvezda je na samom početku uspela da parira, ali je Firmino u 20. minutu doveo Liverpul u vodjstvo posle greške Lorenca Ebisilija.

Iako su se dobro držali do pred kraj poluvremena, fudbaleri srpskog kluba su ipak klonuli i Salah je savladao Milana Borjana.

Prednost od tri gola Liverpulu je na početku drugog poluvremena doneo Salah iz penala, koji je arbitar Danijel Zibert doneo posle dugog premišljanja i asistencije njegovog pomoćnika.

Salah je bio precizan, a potom je izašao iz igre, a Liverpul je imao novu šansu iz penala, ali je Milan Borjan odbranio jedanaesterac Maneu.

Konačan rezultat postavio je Mane u 80. minutu posle greške Zvezdinih fudbalera u iznošenju lopte.

Povezana vest:  ARGENTINSKA LIGA, 11. KOLO, Poraz River Plate

Crvena zvezda će sledeću utakmicu u Ligi šampiona igrati 6. novembra, kada će na stadionu „Rajko Mitić“ dočekati Liverpul.