Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Surdulici Dinamo iz Vranja sa 3:0 u 16. kolu i tako zadržali bodovnu prednost na čelu tabele Super lige Srbije.

Zvezda je protiv poslednjeplasirane ekipe šampionata Srbije rutinski došla do trijumfa , iako je nastupila u izmenjenom sastavu usled velikog broja povredjenih igrača.

Crveno-beli poveli su golom Nikole Stojiljkovića u 28. minutu koji je oduzeo loptu golmanu Urošu Djuriću i prosledio je mrežu.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati utakmica 27. kola Premijer lige i tabela

Ekipa Vladana Milojevića je imala kontrolu u nastavku susreta, a početkom drugog poluvremena, odnosno u 48. minutu kada je Srdjan Babić glavom zatresao mrežu Dinama na centaršut Lorenca Ebisilija.

Konačan rezultat u Surdulici postavio je Veljko Simić već u 56. minutu i to pošto su lepe akcije kombinovali Marko Marin i Stefan Hajdin koji je na kraju upisao i asistenciju.

Povezana vest:  LAV KUP SRBIJE, Sastav Crvene zvezde za Partizan

Zvezda je prva na tabeli Super lige sa 46 bodova, dok je Dinamo poslednji sa sedam.