Fudbaleri Ajaksa plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Atini pobedili AEK sa 2:0, u utakmici petog kola Grupe E.

Oba gola postigao je srpski fudbaler Dušan Tadić. Prvi gol postigao je u 67. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je četiri minuta kasnije.

Ajaks sada ima 11 bodova, bod više od Bajerna iz Minhena, koji večeras dočekuje Benfiku. Holandski i nemački klub će se u poslednjem kolu boriti za prvo mesto u grupi.

Povezana vest:  Simeone: Jedan od najboljih dana u istoriji kluba

Utakmici su prethodili neredi i tuča navijača ispred stadiona, a zatim i na stadionu, nakon što je jedan navijač AEK-a bacio molotovljev koktel na tribinu na kojoj su bile smeštene pristalice holandskog kluba.

Policija je uspela da smiri domaće navijače, koji su Holandjane gadjali i plastičnim flašama.

AEK će najverovatnije biti kažnjen zbog loše organizacije utakmice.

Povezana vest:  Čukarički kompletan, oporavio se kapiten Matić

U drugoj utakmici u Minhenu večeras od 21 čas igraju Bajern i Benfika.