Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na Banjici Rad sa 3:0 u 20. kolu Super lige Srbije.

Crno-beli su na gostovanju u svakom segmentu igre bili bolji rival od „gradjevinara“ koji su veoma loše ušli u utakmicu i na kraju upisali novi poraz.

Partizan je poveo već iz prve prilike na meču u petom minutu kada je Goran Zakarić lob dodavanjem preko veznog reda Rada uposlio Rikarda Gomeša, a ovaj u situaciji „jedan na jedan“ lako savladao golmana Rada.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EP, Pantelić: Dokazali smo da vredimo, sad nas podržite

Pet minuta kasnije crno-beli su došli do dva gola prednosti, a ovaj put Zakarić je asistirao iz kornera sa desne strane, a najbolje se u šesnaestercu Rada snašao Nemanja Miletić.

Imao je Partizan u nastavku susreta potpunu kontrolu, napadao je i stvarao šanse, ali golovi su izostali do 71. minuta.

Tada je opet posle prekida, odnosno slobodnog udarca sa oko 30 metara, Gomeš je dobro reagovao na gol-liniji i postavio konačan rezultat.

Povezana vest:  Fudbaleri Zvezde završili sezonu pobedom protiv Voždovca

U mečevima Bačka – Vojvodina, odnosno Proleter – Čukarički nije bilo golova.