Andre Schurrle_SaisontorMajnc lako do pobede protiv Nirnberga

U petak je odigrana prva utakmica 14. kola Bundeslige, a u njoj su fudbaleri Majnca došli do jubilarne desete pobede u sezoni. Majnc je na svom stadionu savladao Nirnberg 3-0.

Tako se Majnc primaknuo vodećoj dortmundskoj Borusiji na četiri boda minusa, ali već u subotu ekipa iz Dortmunda opet može da pobegne na veću prednost budu li bolji u domaćem susretu protiv imenjaka iz Menhengladbaha.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Bekenbauer: Igra Engleza nema mnogo veze sa fudbalom

Majnc nije imao nikakvih problema s gostima iz Nirnberga, pa su tako poveli pogotkom Andrea Širlea u 27. minuti. Da ne bude neizvesnosti pobrinuo se pogotkom u 54. minuti odbrambeni igrač, Makedonac Noveski, a sve je zaključio Alagui u 86. Minuti postigavši gol za 3-0.

Danas se igra šest mečeva 14. kola Bundeslige, a sastaju se: Hofenhajm – Leverkuzen, Hanover – Frajburg, Bajern – Ajntraht, Hamburger – Štutgart, Kajzerslautern – Šalke i Dortmund – Menhengladbah. U nedelju će igrati Verder – Sent Pauli i Keln – Volfsburg.

Povezana vest:  Argentinac La Volpe preuzeo meksički Haguares