Argentina_logo_ligaARGENTINSKA LIGA

Estudiantes korak bliže tituli

Pobedom protiv Independientea (2:1) Estudiantes je napravio još jedan korak ka konačnom cilju, osvajanju argentinskog fudbalskog prvenstva Aperture, do čijeg je kraja ostalo još tri kola.

Tim koji predvodi argentinski reprezentativac Huan Sebastijan Veron do trijumfa je stigao pet minuta pre kraja utakmice golom Gastona Fernandesa.

Početak meča nije nagoveštavao dramu u završnici. Već u 11. minutu Huan Pablo Pereira je Estudiantes doveo u vođstvo. Rutinskom igrom lider šamionata, iako gost, održavao je prednost do kraja poluvremena.

Međutim, samo što je počeo nastavak susreta izjednačio je Nikolas Martines. Od tog trenutka počela je prava opsada gola Independientea, a napore svojih saigrača krunisao je Fernandes kada su svi mislili da će susret završiti nerešenim rezultatom.

Estudiantes sada, tri kola kraja šampionata ima pet bodova više od drugoplasiranog Veleza, ali i utakmicu više. Realno je, međutim, očekivati da ta prednost bude smanjena u utorak veče kada Velez Sarsfild igra zaostali meč ovog kola protiv Tigrea.