Fudbaleri Porta posle produžetaka savladali su sinoć Romu sa 3:1 (2:1) na svom stadionu Dragao, za plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Porto je posle 90 minuta bio bolji od Rimljana identičnim rezultatom kao rival na Olimpiku sa 2:1, a onda je golom Aleksa Teljesa u 118. iz penala, posle provere VAR-om, prošao među osam najboljih u Evropi.

Povezana vest:  Milinković: Utakmica je prevazišla okvire Super lige

Odluka sudije Džunejta Čakira bila je veoma kontroverzna u sporednom i blagom kontaktu Alesandra Florencija nad Fernandom.

U regularnom toku, Tikinjo Soareš u 26. i Musa Marega u 52. pogodili su za Porto, a Danijele de Rosi u 37. minutu iz penala za Romu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za italijanski tim.

Pre Porta, takođe iz penala na osnovu VAR-a, ali u regularnom toku, Mančester Junajted je eliminisao Pari Sen Žermen, a ranije su četvrtfinale obezbedili Ajaks i Totenhem.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati današnjih utakmica 13. kola i tabela