Fudbaleri Vojvodine pobedili su Partizan 3:2 (1:1) u neverovatnom finišu meča u Novom Sadu za plasman u plej-of Superlige Srbije.

Apsolutni junak bio je Matić, strelac i u 3. minutu, ali i u 99. za 2:1, pre nego što je Nikola Gajić povećao prednost, a Ðorđe Ivanović postavio konačan rezultat u čak 107. minutu.

Dosta dže se igralo jer je početkom drugog dela usledio 15-minutni prekid, izazvan uvredljivim skandiranjem navijača crno-belih prema domaćinima „Pola Mađar, pola ustaša“.

Povezana vest:  Modrić optužen zbog davanja lažnog iskaza u korist Zdravka Mamića

Sudija Ivan Ðorđić zbog toga je igrače slao u svlačionicu, pa ih vraćao posle smirivanja tenzija i reagovanja iskusnih Vladimira Stojkovića i Zorana Tošića.

Strelac za Partizan, koji je ostao treći zbog remija Čukaričkog i Mladosti, bio je još Tošić majstorijom iz slobodnog udarca.

Tako je Spartak u „hičkokovskom“ raspletu ostao bez gornjeg doma, bez obzira na pobedu protiv Rada 1:0, dok je niški Radnički je „petardom“ nadigrao Bačku 5:1, uz po dva gola Damira Kojaševića i prvog strelca lige Nermina Haskića koji je sada na koti 19.

Povezana vest:  Uefa pokrenula disciplinski postupak protiv Kopenhagena