hummels_borusija_slavljeBorusija sigurna, pobeda Bajera iz Leverkuzena

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas na gostovanju Nirnberg sa 2:0, u utakmici 15. kola nemačkog prvenstva i stekli 10 bodova prednosti nad drugoplasiranim Majncom.

Borusija iz Dortmunda povela je u 23. minutu golom Matsa Humelsa, a konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u 88. minutu.

Izabranici Jirgena Klopa posle 13. pobede u prvenstvu imaju 40 bodova, 10 više od drugoplasiranog Majnca. Nirnberg zauzima 11. mesto sa 18 bodova.

Povezana vest:  Agent: Ljajić čeka ponude Barselone i Real Madrida

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su Keln sa 3:2 i prišli na bod zaostatka za drugoplasiranim Majncom.

Bajer je poveo u 21. minutu golom Patrika Helmesa, a izjednačio je Pedro Geromel šest minuta kasnije. Novo vođstvo Bajeru doneo je Trankiljo Barneta u 55. minutu, a treći gol za domaće postigao je Štefan Rejnarc šest minuta kasnije.