Fudbaleri Crvene zvezde, golom Milana Pavkova u finišu utakmice, savladali su danas Mladost sa 1:0 (0:0) i obezbedili 29. titulu prvaka države dva kola pre kraja Superlige.

Sa igračem manje, zbog isključenja Marka Gobeljića u 69, Pavkov je sedam minuta pre kraja iskoristio asistenciju Milana Gajića i doneo veliko slavlje oko 7.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“.

Povezana vest:  Lion poražen nakon 13 utakmica, gol Milana Biševca

Zvezda je do nova tri boda stigla kroz dramu, pošto je prethodno Mohamedu El Farduu Benu golman Dragan Rosić odbranio penal, a pored toga Mladost je propustila nekoliko dobrih šansi iz kontri.

Tim Vladana Milojevića je, bez obzira na kiks Radničkog i remi sa Vojvodinom 0:0, teoretski osvojio titulu drugu godinu za redom.

Istovremeno, Partizan je u sedmom minute nadoknade vremena trijumfovao protiv Napretka 2:1 posle preokreta.