Yaya Toure, Nigel de Jong, Pablo Zabaleta and Vincent KompanyPobeda Sitija za drugo mesto u Premijer ligi

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas Vest Hem sa 3:1, u utakmici 17. kola Premijer lige i

popeli se na drugo mesto na tabeli.

Na prvih pet utakmica 17. kola postignuto je samo osam golova, a u utakmicama pre dve nedelje, ekipe su postigle ukupno 41 pogodak.

Gosti iz Mančestera poveli su u 30. minutu golom Jaja Turea, a dva gola prednosti doneo im je golman Vest Hema Robert Grin, autogolom u 73. minutu.

Treći gol za ekipu Roberta Mančinija postigao je Adam Džonson u 80. minutu, a jedini strelac u domaćem timu bio je Džejms Tomkins.

Povezana vest:  Stanojević: Da pobeđujemo kako bismo ostali konkurenti za titulu

Siti je sada drugi sa 32 boda, koliko ima i prvoplasirani Arsenal, koji u ponedeljak igra derbi protiv Mančester junajteda, koji ima bod manje. Vest Hem je na začelju tabele sa 12 bodova.

Fudbaleri Njukasla pobedili su na svom terenu Liverpul sa 3:1, prekinuli niz od pet prvenstvenih poraza i omogućili novom treneru Alanu Parđuu da debituje pobedom.

Parđu je u četvrtak imenovan za trenera Njukasla, pošto je zbog loših rezultata smenjen Kris Haton.

Povezana vest:  Roura: Ne smemo da upadnemo u zamku opuštanja

Crno-beli su poveli u 15. minutu golom kapitena Kevina Nolana, a izjednačio je Dik Kojt u 49. minutu. Do važna tri boda Njukasl je došao golovima u poslednjih 10 minuta.

Prvo je Džoi Barton zatresao mrežu, u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Endi Kerol u 90. minutu.

Njukasl je sa 14. skočio na osmo mesto na tabeli sa 22 boda, koliko ima i Liverpul na devetom mestu.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na svom terenu Vest Bromvič Albion sa 2:1 i prekinuli niz od tri prvenstvena poraza.

Povezana vest:  Simeone: Sad su ulazili golovi; Grizman: Izvinjavam se zbog izjava

Golove za ekupu Žerara Ulijea postigli su Stjuart Dauning u 25. I Emil Heski u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Pol Šarner u 90. minutu.

Aston Vila se tako popela na 13. mesto na tabeli sa 20 bodova, a dva boda više ima Vest Bromvič, na 10. mestu.

Fudbaleri Blekpula pobedili su Stouk sa 1:0 golom Dadlija Kembela u 48. minutu i ostvarili šesti trijumf u Premijer ligi.

Bez golova odigrali su Everton i Vigan, kao i Fulam i Sanderlend.