schmelzer_bagfrede_borusija_dortmudn_verderBorusija i do sedme pobede u nizu

Fudbaleri dortmundske Borusije nastavljaju da ruše sve pred sobom u nemačkom prvenstvu. U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 16. kola pred svojim su navijačima pobedili Verder s 2-0.

Došli su na taj način igrači Jirgena Klopa i do sedme uzastopne pobede u Bundesligi, a ukupno 14. ove sezone. Ispred drugoplasiranog Bajer Leverkuyena imaju velikih 11 bodova prednosti iako se na drugo mesto u nedelju može vratiti i Majnc koji trenutno, s utakmicom manje, zaostaje 13 bodova.

Borusija je u subotu put ka pobedi otvorila već u devetom minutu kada je sjajno slobodan udarac izveo Nuri Sahin. S 19 je metara, iskosa s desne strane, levom nogom pogodio bliži ugao gola Tima Vajsa.

Na drugi su pogodak domaći navijači čekali do 70. minuta kada je precizan bio Šidži Kagava. Japanac je snažno opalio, a lopta je na putu do mreže okrznula glavu Roberta Levandovskog kome je i pripisan gol, iako je utisak da je u tom trenutku bio u ofsajdu.

Povezana vest:  Nikolić: Ništa manje od pobede nas ne zanima do kraja takmičenja