Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas u gostima ekipu Proletera sa 1:0, u utakmici šestog kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču koji je odigran na „Kardjordju“ postigao je Ognjen Djuričin u 13. minutu. Drinčić je poslao pas iz prve ka Djuričinu, koji je ušao u šesnaesterac, prošao pored dvojice igrača Proletera i savladao golmana Petrića.

Ekipa Nenada Lalatovića je i dalje prva na tabeli domaćeg šampionata sa 16 bodova, dok je Proleter ostao na dva osvojena boda i nalazi se na pretposlednjem, 15. mestu.

Povezana vest:  Tumbaković: Finansijska situacija pod kontrolom

Fudbaleri Voždovca su na svom terenu slavili protiv Mladosti sa 2:0.

Nakon centaršuta Nemanje Nikolića, Aleksandar Jevtić je glavom pogodio mrežu Mladosti u 43. minutu i doneo prednost svojoj ekipi, dok je konačan rezultat postavio kapiten Stefan Purtić na asistenciju Alena Mašovića.

Voždovac je trenutno sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Mladost na 12. poziciji sa dva boda manje.

Povezana vest:  Prandeli ne želi da razgovara o poslu selektora

Fudbaleri Rada su istim rezultatom na svom terenu bili bolji od Mačve. Golove su postigli Milan Jagodić u 26. i Marko Nikolić u 91. minutu. Rad je upisao drugu pobedu od početka šampionata i trenutno je na deseti na tabeli sa šest bodova, dok je Mačva „zakucana“ za dno tabele sa samo jednim bodom.

Fudbaleri Javora su na svom terenu dva puta vodili protiv Napretka, ali su na kraju odigrali 2:2.

Javor je poveo u devetom minutu golom Nikole Petkovića, izjednačio je Tomislav Pajović u 53, a novu prednost domaćem timu doneo je Nikola Kuveljić pogotkom u 65. minutu. Konačan rezultat postavio je Igor Ivanović u 80. minutu.

Meč u Ivanjici na kratko je bio prekinut u prvom poluvremenu pošto je na stadionu nestalo struje.

Nakon šestog kola, Napredak je 11. na tabeli sa pet bodova, dok je Javor na 13. poziciji sa bodom manje.