di natale_antonioPobede Palerma i Udinezea

Fudbaleri Palerma pobedili su večeras na svom terenu Parmu sa 3:1, u utakmici 16. kola italijanskog prvenstva i popeli se peto mesto na tabeli, dok je Udineze savladao Fiorentinu sa 2:1.

Parma je povela u sedmom minutu golom Alesandra Lukarelija, ali su domaći u drugom poluvremenu uspeli da preokrenu i ostvare osmu prvenstvenu pobedu.

Povezana vest:  Albanija šokirala Portugaliju u gostima

Izjednačio je Maurisio Pinila u 51. minutu, 10 minuta kasnije vođstvo domaćima doneo je Fabricio Mikoli, a konačan rezultat postavio je autogolom Kristijan Zakardo u 89. minutu.

Palermo sa 26 bodova zauzima šesto mesto na tabeli, a Parma je na 15. mestu sa 18 bodova.

Fudbaleri Udinezea su na svom stadionu posle preokreta pobedili Fiorentinu sa 2:1.

Povezana vest:  HSV bolji u Menhengladbahu i posle 24 - časovnog puta

Ekipa iz Firence povela je u 31. minutu golom Marija Santane, ali su Pablo Aremro u 63. i Antonio Di Natale u 80. minutu doneli crno-belima sedmu prvenstvenu pobedu.

Udineze je osmi na tabeli sa 23 boda, koliko imaju Inter i Sampdorija na šestom i sedmom mestu, dok je Fiorentina, koju predvodi srpski trener Siniša Mihajlović na 12. mestu sa 19 bodova.

Povezana vest:  Baloteli: Mančini bi trebalo da ostane u Sitiju

Večeras igraju još Đenova i Napoli, a sutra se igraju ostale utakmice 16. kola Serije A.