Lorijen_slavljeU francuskom prvenstvu u šest utakmica bez golova u prvom poluvremenu

U prvim poluvremenima u uvodnih šest utakmica 17. kola francuskog fudbalskog prvenstva nije pao nijedan jedini gol. U nastavku su se strelci ipak malo probudili i postigli ukupno osam pogodaka.

Najviše ih je završilo u mreži hrvatskog reprezentativnog golmana Vedrana Runje čiji je Lens poražen u gostima kod Lorijen s 3-0. Morgan Amalfitano je pogodio u 49. minuti, Linel Kitambala u 56., a priču je zaključio Arnold Mvuemba u 74. minuti za osmi poraz Lensa i pad na pretposlednje mesto tabele.

Lil i PSŽ su se zadržali na čelu Le Championnata. Obe su ekipe slavile u gostima, s time da je Lilu to uspelo tek u trećoj minuti sudijske nadoknade kada je Tulio de Melo pogodio za pobedu 1-0 protiv Arla koji je od 53. minute igrao bez isključenog Džamela Aita Bena Idira. Parižani su, pak, s 2-1 bili bolji od Valensijena uz dva pogotka Nenea. Brazilac je ove sezone postigao već 11 golova i na drugom je mestu liste strelaca.

Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, Grupa A: Olimpijakos pobedio Atletiko Madrid u Atini