david-trezeguet_herculesAtletik preokretom do novog domaćeg slavlja, Ercules postigao 4 gola u 25 minuta

Četiri su utakmice 15. kola španske Primere odigrane u prvom nedeljnom terminu. Istaknimo novu, šestu domaću pobedu Atletika na svom terenu (od osam odigranih utakmica).

Ovom prilikom su Baskijci bili bolji od Espanjola s 2-1, iakor su dugo vremena gubili 1-0 i činilo se da će nakon Barselone i madridskog Atletika uzeti bodove iz Bilbaa. Ali, u zadnjih dvadeset minuta je katalonski bunker doživeo raspad. Prvo je Ljorente izjednačio u 73. minuti, a samo pet minuta kasnije je već bilo konačnih 2-1 za domaćina nakon što je „mirne noge“ bio Lopez. Spomenimo da je španski reprezentativac Ljorente time došao do jubilarnog desetog pogotka ove sezone i treći je strelac lige, iza Kristijana Ronalda i Mesija.

Povezana vest:  FSS, Pružena podrška Dujkoviću, Zlatne značke za Miljanića, Boškova i Bobeka

I Erkules je na svom terenu gubio 1-0 od Malage, ali su u zadnjih 25 minuta dao čak – četiri pogotka! Seriju je otvorio David Trezege svojim osmom ovosezonskim pogotkom, a potom su kao na traci precizni bili Drente (iz penala), pa Kruz i Kiko.

Sporting je u Hihonu odigrao 1-1 sa Osasunom. I tamo su gosti vodili, a domaćinu je barem bod doneo Urugvajac Eguren, golom deset minuta pre kraja.