Fifa-Club-World-CupKLUPSKO SP 2010

Pačuka osvojila peto mesto na SP klubova

Meksička Pačuka osvojila je danas peto mesto na svetskom prvenstvu fudbalskih klubova u Abu Dabiju, pošto je posle boljeg izvođenja penala pobedio Al Vahdu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa 4:2.

Pobednik Lige šampiona u verziji KONKAKAF napravio je dramatični preokret, pošto je gubio sa 2:0 10 minuta pre kraja, pre nego što je napadač Dario Cvitanić postigao dva gola, uključujući i jedan petom, za izjednačenje u 89. minutu.

Povezana vest:  ZOI, Vankuver 2010, Rog pozvao ruske vlasti da strože kažnjavaju doping

Golman Migel Kalero odbranio je udarac Abdulrahima Džume, dok je Modibi Dijara promašio šut, pa je tako Pačuka pobedila. Al Vahda je povela golovima Ismaila Matara i Mahmuda al-Hamadija.