PSG_Monaco_NenePSŽ propustio šansu da zasedne na čelo tabele

U francuskom Le Championnatu odigrano je šest mečava 18. kola.

PSŽ i Monako su odigrali poslednju utakmicu subotnjeg dela 18. kola i remizirali 2:2. Gosti iz Monte Karla poveli su u 32. minuti pogotkom Pujgreniera, ali samo osam minuta posle PSŽ se vratio u susret pogotkom Nenea. Isti igrač na početku drugog dela (52) dovodi PSŽ u vođstvo, ali kada se već činilo da će PSŽ osvojiti tri boda, Nikulae je u 88. minuti izjednačio na konačnih 2:2.

Povezana vest:  Bez golova na derbiju u Parizu, pobeda Bordoa

Pariska ekipa tako je propustila priliku da zasedne na vrh prvenstvene liste. Trenutno je na drugom mesto s jednakim brojem bodova kao i vodeći Lil, koji ima utakmicu manje.

Tridesetjedan bod, kao i vodeći dvojac, ima i Ren, koji je s 1:0 slavio protiv Valensijena.

Pogotkom u trećoj minuti sudijske nadoknade Žan Kana-Bijuk doneo je pobedu Renu (1-0) protiv Valensijena.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Ninković: Možemo daleko ako odigramo kao protiv Nemačke

Fabien Lemoine je u poslednjim trenucima dvoboja nabacio nakon kornera, a 21-godišnji odbrambeni igrač je glavom zakucao loptu u mrežu.

Najuverljiviju pobedu subotnjeg programa ostvario je Tuluz koji je pred svojim navijačima nadigrao Lorient s 3-0, a dobar je posao obavio i St. Etijen pobedom protiv „fenjeraša“ Arla (2-0).