villarealViljareal ne da treće mesto

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras Almeriju sa 2:0 u 17. kolu španskog prvenstva i zadržali se na sigurnom trećem mestu na tabeli Primere. Pobedu nad Almerijom Viljarealu su doneli golovi Hosea Manuela Katale u 22. i Borha Valera u 58. minutu.

Viljareal je u dosadašnjem toku sezone osvojio 36 bodova, dok je četvrtoplasirana Valensija, koja je sinoć savladala Espanjol sa 2:1, sakupila 31 bod. Prva je sa 46 bodova Barselona, koja je sinoć pobedila Levante, takođe sa 2:1.

Sledi madridski Real, koji trenutno ima 41 bod, ali i utakmicu manje, pošto večeras gostuje kod Hetafea. Drugi slavi madridski klub Atletiko na domaćem terenu igrao je nerešeno sa Rasing Santanderom 0:0 i propustio šansu da pobedom pretekne Espanjol na petoj poziciji i približi se mestu koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Majorka je bila ubedljiva protiv Erkulesa i pobedila sa 3:0, dok je Saragosa golom Braulija u poslednjem minutu meča savladala Real Sosijedad 2:1 i pobegla sa začelja tabele.