zlatan_ibrahimovic_milanNovi kiks Milana – samo bod protiv slabašnog Lećea

Vodeća ekipa italijanske Serie A, Milan, odigrala je tek 1:1 na gostovanju kod slabašnog Lećea u poslednjoj utakmici 20. kola.

Druga je to uzastopna utakmica da je Milan propustio da upiše pobedu, nakon domaćeg remija s Udinezeom (4:4) u prošlom kolu.

Poveo je Milan sjajnim golom Zlatana Ibrahimovića u 49. minuti. Postigao je sjajni švedski napadač svoj 11. ovosezonski prvenstveni gol iz poluvoleja levom nogom s više od 20 metara, savladavši istrčalog Antonija Rosatija. Ali, „rossoneri“ prednost nisu uspeli da sačuvaju, budući je u 82. minuti Urugvajac Ruben Olivera sjajno iskoristio ubacivanje Ignacija Piatija iz kornera i matirao Marka Ameliju. Imao je do kraja susreta gostujući sastav i nekoliko prilika za osvajanje tri boda, možda i najbolju u 86. minuti preko Ibrahimovića, ali mreže se više nisu tresle.