Diego-Forlan-1Atletiko bolji od Majorke

Atletiko Madrid pobedio na svom terenu Majorku s 3:0 usprkos tome što je u 69. minuti zbog isključenja Antonija Lopeza ostao s igračem manje. Ali perspektivni mladi golman David De Gea odbranio je pri rezultatu 2:0 za domaćina jedanaesterac koji je zbog prekršaja kapitena Lopeza na Emiliju Nsueu izveo Piere Vebo.

Povezana vest:  ARGENTINSKA LIGA, Estudiantes i Velez nastavljaju trku

Potvrdu pobede 10-orice igrača Atletika doneo je Hoze Antonio Rejes u četvrtoj minuti sudijske nadoknade pogotkom za konačnih 3:0. Pre toga, u 87. minuti, i Majorki je isključen igrač, Džonatan De Guzman.

Pogodak za 1:0 postigao je u 13. minuti glavom Huan Valera nakon udarca iz ugla, a urugvajski napadač Diego Forlan, koji nije bio strelac od novembra, je u 34. minutu povisio vođstvo domaćina zahvaljujući lepoj dubinskoj lopti Frana Meride.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA, Sutrašnji žreb u Nionu i moguće destinacije Partizana