camunas_osasunaOsasuna šokirala Real, pobede Atletik Bilbaa i Viljareala

Večeras  su odigrana tri meča 21. kola španske Primere, a najzanimljivije je bilo u Osasuni.

Fudbaleri Real Madrida doživeli su šokantan poraz kod Osasune 1:0, te su im sada šanse da dostignu Barselonu svedene na minimum.

Loše predstave Reala na gostovanjima nastavile su se i u Osasuni, gde su hrabri i borbeni domaćini slavili pogotkom Kamunasa u 62. minuti. Realovom treneru Žozeu Murinju to je tek drugi poraz u prvenstvu nakon onog čuvenog na Nou Campu (5:0), pa sada za vodećom Barselonom zaostaje ogromnih sedam bodova. Katalonci su, podsetimo, u sjajnoj seriji i imaju 15 pobeda zaredom.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Bekenbauer: Igra Engleza nema mnogo veze sa fudbalom

U drugoj utakmici večeri Atletik Bilbao je slavio u gostima kod Atletiko Madrida s 0:2. U 39. minuti Atletiko je ostao bez isključenoga Luisa Peree, a minutu kasnije Fernando Ljorente je promašio kazneni udarac. Pobedu je Baskima doneo Gaizka Tokuero (45+1,64).

Ovaj poraz mogao bi doneti otkaz treneru Atletika Kuikue Sančez Floresu.

U poslednjem susretu dana Viljareal je u gostima s 0:1 pogotkom Rosija u 45. minuti potopio Espanjol. Viljareal je na trećem mestu Primere i, uz poraz Reala, sada se približio Kraljevskom klubu na šest bodova zaostatka.

Povezana vest:  Mihael Balak: Ne razmišljam o povratku u reprezentaciju