ozil_napadReal u finalu Kupa kralja protiv Barselone

U uzvratnoj polufinalnoj utakmici Kupa kralja Real Madrid je na Santijago Bernabeuu savladao Sevilju sa 2-0 i tako potvrdio 1-0 pobedu koju je upisao pre sedam dana sa Sančez Pizjuana, te izborio finale protiv Barselone.

Real je slavio golovima u samoj završnici susreta. Tako je Mesut Ozil u 82. minuti zaobišao golmana Hereru Javija Varasa i poslao loptu u mrežu, dok je u trećoj minuti sudijske nadoknade togoanski napadač Emanuel Adebajor postigao svoj prvenac u dresu „kraljevskog kluba“. Poentirao je napadač Mančester Sitija na pozajmici u Realu s ruba peterca i to samo devet minuta nakon što ga je trener Žoze Murinjo uveo u igru.