Manuel_NEUER

Nojer: Borusija je zaslužila pobedu

-Bila je to utakmica Manuela Nojera protiv Borusije Dortmund – opisao je selektor nemačke reprezentacije Jokim Lev derbi 21. kola Bundeslige između Borusije i Šalkea (0-0).

Prvi golman „elfa“ zaista je u petak u Dortmundu spasio Šalke od poraza, posebno u prvih 15 minuta utakmice kada je vladala prava opsada njegovog gola. Ali, i u nastavku je vodeća ekipa Bundeslige bila znatno bolja, a osim Nojera, njenu su pobedu sprečile i dve stative u drugom poluvremenu.

Povezana vest:  Tumbaković: Ne bih bio zadovoljan jednim bodom protiv Srbije

-Bila je to veoma intenzivna utakmica u kojoj smo mi bili bolji sastav, ali nismo pobedili. Naravno da sam razočaran, ali ako nastavimo igrati kao večeras, opet ćemo pobeđivati – izjavio je posle meča trener Borusije Jirgen Klop.

A i Šalkeov je junak Nojer posle večeri u kojoj je imao puno posla objektivno priznao: – Jasno je da je Borusija zaslužila da pobedi. Da je utakmica bila prema mojim željama, mi bismo bili ekipa koja je stvorila toliki broj prilika.

Povezana vest:  Kedira uspešno operisan, možda igra na Mundijalu