Nenad-Milijas

Milijaš asistent u pobedi nad Mančester junajtedom

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su večeras Mančester junajted sa 2:1 u meču 26. kola Premijer lige, a asistent kod drugog gola za domaći tim bio je reprezentativac Srbije, Nenad Milijaš. Milijaš je odlično izveo slobodan udarac u 40. minutu, a Kevin Dojl udarcem glavom savladao Edvina Van der Sara za senzacionalnu pobedu poslednjeplasiranog tima nad liderom engleskog prvenstva.

Povezana vest:  LIGA DRUGIH TIMOVA, Partizan pobedio Bežaniju

Mančester je poveo golom Nanija već u trećem minutu, na asistenciju Darena Flečer. Izjednačenje je ubrzo doneo Džordž Elokobi, u desetom minutu, preciznim udarcem glavom.

Izabranicima Aleksa Fergusona ovo je bio prvi poraz u Premijer ligi ove sezone. Prednost nad Arsenalom sada iznosi četiri boda, a mogla je da bude i manja da „tobddžije“ nisu ispustile četiri gola prednosti u susretu sa Njukaslom, koji je završen rezultatom 4:4.

Vulverhempton je prethodno ove sezone pobedio i Čelsi, ali će uprkos osvojena tri boda ostati u zoni ispadanja, jer je i Vigan danas slavio u meču sa Blekburnom.