antonio_di_natale1

Lacio i Udineze drže korak sa vodećima, Palermo posustaje

Fudbaleri Lacija savladali su danas u gostima Brešu sa 2:0 u 25. kolu prvenstva Italije, Udineze je ubedljivo savladao domaću Ćezenu sa 3:0, dok je Palermo kod kuće izgubio od Fiorentine sa 4:2.

Lacio je u Breši došao do 13. prvenstvene pobede golovima Alvara Gonsalesa u 17. i Libora Kozaka u 58. minutu.

Povezana vest:  Ubedljiv poraz Partizana od Bešiktaša u Beogradu

Ekipa Udinezea je do trijumfa protiv pretposlednje Ćezene, kao što se i očekivalo, lako došla do pobede.

Dvostruki strelac bio je Antonio di Natale u 41. i 75. minutu, a jedan gol dao je Gohan Inler u 69. minutu.

Fiorentina je iznenadila domaći Palermo sa 4:2 i zabeležila osmu prvenstvenu pobedu, a reprezentativac Srbije Adem Ljajić asistirao je kod trećeg i četvrtog pogotka.

Povezana vest:  Skaj sport: Ivanović produžio ugovor sa Čelsijem

Havijer Pastore je u sedmom minutu doveo Palermo u vođstvo, a izjednačio je Alberto Đilardino u 36. minutu. Palermo je do nove prednosti došao preka Antonija Nočerina u 48. minutu, a Mikele Kamporeze izjednačio je u 70. minutu.

Fiorentina je do preokreta došla osam minuta kasnije auto-golom Ćezarea Bova, a pobedu „ljubičastih“ potvrdio je Rikardo Montolivo u 88. minutu.

Povezana vest:  Real Madrid teško do bodova u San Sebastijanu

Poslednjeplasirani Bari na svom terenu je odigrao bez golova protiv Đenove, dok je Sampdorija kod kuće bila bolja od ekipe Bolonje sa 3:1.