Remy_Marsej

Marsej do treće pobede u nizu

Trećom pobedom u nizu, odnosno četvrtom u poslednjih pet kola, aktuelni francuski prvak, Marsej, nastavilja lov na Lil, vodeću ekipu Le Championnata.

Dugo je Marsej na svom Velodromeu lomio otpor St. Etijena u 24. prvenstvenom kolu. Na kraju ga je i slomio pogocima Luća Gonzaleza u 68. i Loïka Remija u 78. minuti. Gosti su u petom minutu sudijske nadoknade golom Kristofa Landrina smanjili na konačnih 2-1. Ekipa Didijera Dešampa sada je na drugom mestu s tri boda manje od Lila koji svoju utakmicu 23. kola, u gostima kod Monpeljea, igra u nedelju.

Čak pet golova i dva crvena kartona videli su gledaoci u Lensu gde je istoimena domaća ekipa poražena od Sošoa s 3-2. Gosti su poveli s 2-0 pogodcima Nikolasa Marisa-Belaja i Modiba Maige, Lens se vratio u igru preko Isama Jemae i Alaedinea Jahije da bi Rijad Boudebouz u 66. minuti ipak doneo sva tri boda Sošu. Kod prvog i trećeg gola lopta se odbijala od domaćih igrača i oba puta prevarila  golmana hrvatske reprezentacije Vedrana Runju. U 42. minuti su crvene kartone dobili Toifilou Maoulida (Lens) i Kevin Anin (Sošo).

Povezana vest:  Mihajlović: Da ispravimo izgubljeno protiv Lacija

Le Championnat, 24. kolo:

Auxerre – Arles 1-1 (Jelen 84 / N’Diaye 65)

Brest – Monaco 2-0 (Ayite 14, 89 – 11m)

Caen – Valenciennes 2-2 (Nivet 47, Yatabare 64 / Pujol 80, Langil 88)

Lens – Sochaux 2-3 (Jemaa 36, Yahia 59 / Maurice-Belay 6, Maiga 30, Boudebouz 66)

Marseille – Saint-Etienne 2-1 (Gonzalez 68, Remy 78 / Landrin 90+5)

Povezana vest:  Dragan Mrđa najbolji fudbaler Super lige Srbije